טיפולי קולגן

טיפולי קולגן – הזרקות
קולגן הוא חומר שנמצא בגוף באופן טבעי ולכן, הזרקה חיצונית שלו אינה מעוררת תגובות לא רצויות ותופעות לוואי. על כך מתבססים חלק מטיפולי הביוטי המבוקשים ביותר בשנים האחרונות – הזרקות קולגן. על מה מדובר והאם הטיפול מתאים גם לך? המשיכו לקרוא ותקבלו תשובות לכל השאלות על הזרקות קולגן.
מהו קולגן ומהן הזרקות קולגן?
קולגן הוא חלבון הנמצא בגוף האדם באופן קבוע והוא תורם לבריאות וחיוניות העור, העצמות, הגידים והמפרקים. סיבי הקולגן אחראיים בין השאר לאלסטיות של העור, אך במשך השנים פעילותם נחלשת כתוצאה מתהליכי התבגרות טבעיים. כתוצאה מכך, העור הופך ליבש ודהוי ומתחילים להופיע קמטים וקמטוטים. הזרקות קולגן נועדו על-מנת לפתור את המצב הזה ולהחזיר לעור את הגמישות והחיוניות. הזרקות קולגן מעלימות את הקמטים והקמטוטים שנוצרו בעור ומעניקה לו מראה זוהר ומלא ברק.
מהלך הטיפול
טיפול הזרקות קולגן חייב להתבצע אך ורק על-ידי איש או אשת מקצוע המוסמכים בתחום. כמובן, שרצוי לבחור באנשי מקצוע בעלי ותק וניסיון עם הזרקות קולגן, על-מנת ליהנות מטיפולי איכותי המתבצע על-פי כל התקנים והסטנדרטים המקובלים. המטפל האידיאלי במקרה הזה, הוא כזה שמחזיק בכל ההסמכות הדרושות ורישיון לעסוק בתחום והקליניקה ידועה באיכות הטיפולים ובאווירה המקצועית והנעימה השוררת בה. לפני תחילת הטיפול, עובר כל מטופל אבחון מקיף שמסייע למטפל להכין את תמהיל החומרים המדויק שיוזרק לעור ומביא בחשבון גם מגבלות אובייקטיביות, אם קיימות. ההזרקה עצמה נעשית על-ידי מחט עדינה החודרת אל אזור הקמט וממלאת אותו בקולגן. בדרך כלל, מזריקים מעט יותר חומר מהדרוש ותוך מספר ימים הקולגן נספג לחלוטין והעור נראה חלק וזוהר.
האם יש תופעות לוואי?
אחד היתרונות הבולטים של הזרקות קולגן והסיבה שסוג טיפול זה הפך לכה פופולרי, הוא היעדר תופעות הלוואי. כשמזריקים לעור חומרים שאינם נמצאים בגוף באופן טבעי, עלולה להתפתח תגובה אלרגית שמשמעה התנגדות הגוף לחומר שהוזרק לו. במקרה של הזרקות קולגן, הגוף מזהה כי מדובר בחומר מוכר ולא מזיק ולכן מעבר לנפיחות קלה באזור המוזרק, לא צפויות שום תגובות חריפות.